SNINAonline

Zmeňme Sninu

Problémy

2 komentáre

Zdravotníctvo

V roku 2008 mesto Snina financovalo výstavbu nového parkoviska pri Nemocnici Snina s nákladmi viac ako 8 miliónov korún. Na nákup CT prístroja však mesto organizovalo verejnú zbierku do ktorej prispievali občania a to sumou 825 tisíc korún. Čo je pre fungovanie nemocnice dôležitejšie, moderné diagnostické prístroje alebo moderné vyasfaltované parkovisko?

EKG prístroj pre Nemocnicu Snina kúpila obec Zemplínske Hámre.

Nezamestnanosť

Cieľom projektu výstavby priemyselného parku Snina bolo do dvoch rokov vytvoriť 1 000 pracovných miest a získať 10 investorov. Podľa týždenníka Trend “v sninskom parku zatiaľ vzniklo 130 pracovných miest, čo pri podpore za skoro sto miliónov starých korún vychádza pomerne draho”.

Počet obyvateľov v Snine klesá
Obyvatelstvo Snina

Projektové dokumentácie

“V zistených prípadoch som konštatoval neprimerane vysoké cenové podmienky, za ktorých sa realizovali projektové dokumentácie.”
Ing. Pavol Marinič – hlavný kontrolór

Drogy

Marihuana a alkohol sú pre mládež ľahko dostupné.

Neporiadok

Poklopy z kanálov a šácht sú rozkradnuté a hromadí sa tam neporiadok.

Bordel

Šachta

Zničené športoviská

Bazén a klzisko v meste sú zničené. Vlastníkom zničeného bazéna je mesto Snina, pozemok okolo bazéna vlastní Nadácia Pro Futura.

Bazén

Klzisko mesto Snina predalo firme Polard. Podľa denníka Korzár za budovu, v ktorej mala byť pôvodne strojovňa na chladenie ľadu a šatne pre korčuliarov, samotnú ľadovú plochu, priľahlé pozemky a budovu kde sa nachádza aj plaváreň zaplatila firma Polard mestu Snina 2,6 milióna korún. Podľa Korzára “je dnes v objekte bar a stávková kancelária a majiteľ firmy nechce dovoliť používať na korčuľovanie ani ihrisko”.

Klzisko

Zničené historické pamiatky

Sninský kaštieľ chátra niekoľko rokov. V roku 2009 túto zničenú budovu mesto Snina kúpilo od Michala Mergu za 10,5 mil. Sk a kúpnu cenu mesto obhajuje tým, že pôvodne pán Merga požadoval sumu 14 mil. Sk. Na vypracovanie analýz a samotnej žiadosti na získanie nenávratného finančného príspevku z fondov EÚ má mesto uzatvorenú zmluvu s firmou Centire s.r.o.

Kaštieľ Snina

Sninské rybníky

Kedysi pýcha Sniny, Sninské rybníky, po rekonštrukcii.

Sninské rybníky

Primátor mesta na oficiálnej stránke uvádza: Počas predchádzajúcich štyroch rokov, keď som nebol primátorom zrealizoval sa veľmi nešťastný projekt výstavby „bazéna v bazéne“. Tretina vody z neho za 24 h. uniká aj s použitými chemikáliami, čo je vyhodených pol milióna korún za sezónu. Jeho oprava by stála 233 000 eur (7 mil. korún).

Podľa denníka Korzár sninská samospráva financuje biobazény za 763 460 eur z vlastných finančných zdrojov a práce naviac si vyžiadajú ďalších 129 067 eur. Projekt stál 33 320 eur.

Mestská polícia

Denník Korzár informoval, že Snina platí dvoch náčelníkov polície, a že údajné porušenie predpisov mestským policajtom nebude potrestané.

Mestská polícia Snina sa už preslávila aj v denníku Nový čas keď zaparkovala na mieste pre invalidov: Sú mestskí v Snine ťažko zdravotne postihnutí, alebo iba leniví?

To, že ani primátor mesta ani náčelník mestskej polície nepotrestali policajtov ktorí údajne spáchali priestupok vytvorilo nebezpečný precedens a dehonestuje to prácu ostatných slušných policajtov. Obyvatelia nebudú rešpektovať ochrancov zákona, ktorí zákon nedodržiavajú a nevedia si spraviť poriadok vo vlastných radoch.

Mestská polícia

Od 1.7.2010 sa zvyšuje počet pracovníkov mestskej polície o jedného príslušníka. Priemerné hrubé mzdové náklady na jedného pracovníka Mestskej polície Snina v roku 2010 by mali byť 938 eur mesačne, pre pracovníka v chránenej dielni 502 eur mesačne. Podľa novej organizačnej štruktúry bude v mestskej polícii pracovať 19 ľudí: 1 náčelník, 14 policajtov, 4 zamestnanci v chránenej dielni.

V roku 2010 mesto Snina na verejný poriadok a bezpečnosť vyčlenilo v rozpočte 251 093 eur, z toho 124 670 eur na mzdy policajtov, 43 872 eur na odvody, 350 eur na nemocenské dávky, 49 957 eur na nákup tovarov a služieb, 75 eur na reprezentačné. Na mzdy v chránenej dielni je vyčlenených 18 350 eur, 5 450 eur na odvody, 332 eur na nemocenské, 1 792 eur na nákup tovarov a služieb. Na nákup tovarov a služieb na požiarnu ochranu pôjde 6 320 eur.

Primátor mesta Snina v diskusii na Facebooku označil nápad, aby mestskí policajti namiesto auta používali bicykle ako zaujímavý a bude o ňom premýšľať, keďže si všimol, že našim policajtom mierne narástli brušká.

Náčelník Mestskej polície Snina Metod Kamlár neodpovedal na otázku či skutočne došlo k obmedzeniu funkčnosti Mestskej polície na 3 dni počas rekonštrukcie budovy MsÚ tak ako to uviedli občania, ktorí popísali situáciu, keď Mestská polícia 3 dni nereagovala na alarm a mestským policajtom nebolo možné sa ani dovolať.

Napíšte nám aké problémy by sa mali v Snine riešiť.

Reklamy

Written by sninaonline

23. apríla 2010 o 17:22

2 komentáre

Subscribe to comments with RSS.

  1. Dobry den, chcela by som sa opytat ci je nejak pokutovane parkovanie mimo parkovacej plochy pred Tescom v Snine, konkretne priamo pred vchodom. Dakujem za odpoved, popripade vyriesenie tohto problemu

    saska

    4. septembra 2010 at 0:35

  2. Chcem upriamit pozornost kompetentnych na riesenie bezpecnosti najme v blizkosti prechodov pre chodcov. Prechody a ludia po nich prechadzajuci su nedostatocne viditelni za nepriazniveho pocasia a v tme. Aj vcera 10.11.2010 pri krcme u Sklenara malem doslo k nestastiu ked prechod bol a este stale je neosvetleny. Cez vikend len niekolko desiatok metrov bol na prechode zrazeny clovek. Kompetentni by si mohli vo vecernych hodinach prejst jednotlive prechody pre chodcov a prijat opatrenia, ktorymi by eliminovali ohrozenie chodcov. V meste kde pracujem su prechody osvetlene tak, ze uz z desiatky metrov vidim prechadzajucich chodcov

    Roman

    11. novembra 2010 at 17:23


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: