SNINAonline

Zmeňme Sninu

Návrhy

2 komentáre

Ako zmeniť Sninu?

 • Zverejňujme na internete faktúry a zmluvy

  Bratislavský samosprávny kraj zverejňuje na svojom webovom portáli všetky zmluvy a faktúry nad 1 000 eur. Faktúry a zmluvy zverejňujú aj mestá Šaľa, Martin, Bytča a Šahy.
  Tento krok mestu prinesie pozitívnu publicitu a imidž otvoreného a moderného mesta. Odstráni aj dohady a akékoľvek podozrenia.

 • Zmeňme nariadenie mesta o prideľovaní dotácií

  Zadefinujme maximálnu výšku dotácie pre cirkev, aby sa nestávalo že jedna farnosť dostane 18 tisíc eur na WC a vestibul, napríklad mesto Humenné dotuje cirkev maximálnou sumou 2000 eur pre jednu farnosť. Zadefinujme presné pravidlá na aký účel môže byť dotácia pridelená, napríklad: úhrada 80% cestovných nákladov športovcov alebo umelcov ktorí reprezentujú mesto na medzinárodnej súťaži (zvyšných 20% uhradí reprezentant alebo sponzori), odpustenie nájmu budov patriacich mestu ak sa organizuje kultúrna akcia

 • Zverejňujme na internete všetky verejné obstarávania a nákupy

  Všetky nákupy tovarov a služieb ktoré mesto organizuje uverejňovať na internete aj keď sa nákup nevykonáva formou verejného obstarávania. Napríklad ak mesto plánuje nakúpiť kancelársky papier, uverejniť na internete oznam a výzvu na predloženie ponúk minimálne 15 dní pred výberom dodávateľa. Oznámenia po ukončení nákupu nechať na stránke po dobu 1 rok.

Politikom zo Sniny

Vážení politici zo Sniny. Sami ste sa dobrovoľne rozhodli vykonávať politickú funkciu v meste Snina. Keď sa niekto rozhodne stať politikom, ísť do verejnej funkcie a dostávať plat z daní občanov, tak musí počítať aj s tým, že sa ozvú ľudia, ktorí majú iný názor. Ak obyčajný človek politika kritizuje, má na to plné právo lebo politik musí byť na očiach verejnosti. Keď politik nie je ochotný vypočuť si aj iné názory môže ísť robiť niečo iné.

K viacerým článkom sme sa snažili získať vyjadrenie od poslancov mestského zastupiteľstva, od hovorkyne mesta alebo od primátora. No odpovede sme sa častokrát nedočkali. Občanov zaujíma, čo si o problémoch v meste myslia zástupcovia, ktorých si občania zvolili. Majú naši zástupcovia záujem informovať občanov? Prečítať si môžeme iba oficiálne vyjadrenia mesta, ale pýtať sa už nemôžeme? Na stránku SNINAonline ktorá sa mesta pýtala aj nepríjemné otázky hovorkyňa mesta podala podnet na právne oddelenie, aby voči konaniu SNINAonline vyvodili právne kroky.

Reklamy

Written by sninaonline

25. júna 2010 o 2:48

2 komentáre

Subscribe to comments with RSS.

 1. […] vo výške 1 Sk na obdobie 10 rokov čo je polovica platnosti zmluvy. Mesto Snina vyzývame, aby uverejňovalo všetky zmluvy, ktoré […]

 2. […] Návrhy […]


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: